• O wystawie
  • Galeria
  • Wernisaż
12-03-2013
03-04-2013

Franciszek Ledóchowski. Malarstwo

Na wystawie malarstwa Franciszka Ledóchowskiego prezentować będziemy najnowsze prace artysty. Artysta zachwyca wielką wrażliwością malarską, doskonałym warsztatem. Obcując z obrazami Franciszka Ledóchowskiego odnosi się wrażenie, że artysta pokazuje nam swoją codzienną rzeczywistość. Czy tematem prac jest przedmiot czy też postać ludzka, artysta osadza je w rzeczywistość prostej do odbioru, łatwej do odczytu. Pokazuje życie wokół nas. Z czasem okazuje się, że to co widzimy nie jest jednoznaczne … i tu zaczyna się prawdziwa przygoda z malarstwem Franciszka Ledóchowskiego.
Tak  artysta mówi o swoim malarstwie:

Najbardziej fascynuje mnie wieloznaczność.  Zawsze staram się sie wyszukać takie motywy, które nie narzucają widzowi jednoznacznych skojarzeń czy nastrojów, jednocześnie silnie wywołując  potrzebę interpretacji.  Czasem poprzez swoją wyjątkowość czasem zupełnie na odwrót – przez swoją obojętność.  W ten sposób docieram do podstaw ludzkiego sposobu oglądu świata, do cechy, która konstytuuje ludzki umysł – potrzeby określania.  (…)
Staram się, więc poprzez swoje obrazy dać widzowi lustro, w którym może się przeglądać. Moje obrazy mają działać niczym test Rorschacha. Każdy widzi w nich samego siebie. Swoją prawdę. Która stwarza interpretując obraz.  Nadając mu znaczenie.  Widz wiec jest także malarzem moich obrazów.(…) Franciszek Ledóchowski

12-03-2013
03-04-2013

Franciszek Ledóchowski. Malarstwo

12-03-2013
03-04-2013

Franciszek Ledóchowski. Malarstwo

code: estinet.pl