O galerii

Galeria Elektor istnieje już od ponad czternastu lat. Mieści się na pierwszym piętrze Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ulicy Elektoralnej. Jej neorenesansowa przestrzeń wystawowa jest bardzo ciekawa i zarazem trudna wystawienniczo. Umożliwia organizację niestandardowych ekspozycji i jest niemałym wyzwaniem aranżacyjnym. Świetnie prezentują się tu zarówno malarstwo sztalugowe, jak i rzeźba.

Galeria Elektor otwarta jest przede wszystkim na sztukę młodych polskich artystów, jej celem programowym jest umożliwienie im rozpoczęcia swojej drogi artystycznej, startu i zdobycia pierwszych doświadczeń.

Uwrażliwienie na młodych ludzi powoduje, że dzieła, które prezentujemy są różnorodne – od tradycyjnego malarstwa akademickiego, poprzez instalacje, aż po sztukę nowych mediów. Wszechstronność prezentowanej twórczości pozwala na wymianę myśli, na dyskusję o tendencjach i problemach współczesnej sztuki. Galeria gotowa jest przyjąć i zaprezentować rozmaite postawy twórcze. W szerokim spektrum jej zainteresowań znajdują się również niekonwencjonalne przejawy życia artystycznego.

Różnorodność prezentowanych wystaw jest niewątpliwie zaletą Galerii Elektor. Malarstwo, plakat, rzeźba, instalacja, sztuka nowych mediów to działania artystyczne, które tworzą wizerunek naszego nietypowego architektonicznie miejsca wystawowego, coraz częściej odwiedzanego przez odbiorcę, zaciekawionego nowym wymiarem współczesnej sztuki polskiej.

Paulina Czajor, MIK

Galeria czynna w godzinach:
pon.-pt.: 9-17.00
sob.: 9-15.00
oraz w czasie trwania imprez w Mazowieckim Instytucie Kultury.

code: estinet.pl