• O wystawie
  • Galeria
  • Wernisaż
19-09-2011
26-10-2011

Klaudia Ka Kudelska

Teren zabudowany

Wystawa malarstwa Klaudii Ka Kudelskiej , to kolejna ciekawa prezentacja  sztuki młodego pokolenia w Galerii Elektor. Prezentujemy Państwu tym razem malarstwo rozumiane i postrzegane w sposób klasyczny, jako figuratywne przedstawienie świata. Każda scena czy postać na obrazach artystki zostaje przetworzona pod kątem emocji – niejednokrotnie chwilowych. Widoki te to zapis strumieni energii: ciepła, smutku, spokoju, samotności, radości, wspomnień, muzyki, światła, głodu, przyjemności i wielu innych. Teren zabudowany – miasto które artystka stara się nam przybliżyć to warszawska Praga, Targówek. Inspiracją stanowią również Rzym, Berlin, duża część Bombaju i Kalkuty. Najważniejszy jednak jest człowiek. Obrazy są próbą ustalenia tego co jest w nim niewidoczne, nieoczywiste, a równocześnie kluczowe – scena zawierająca radosne elementy może wydawać się smutna lub zagadkowa, a nieciekawa postać brzydkiego człowieka – pełna energii. Bez względu na rasę, kolor skóry czy miejsce zamieszkania problemy nurtujące współczesnego człowieka są podobne i niezmienne.

„Teren zabudowany”.
Żyjemy na terenie przeludnionym, zabudowanym.
Jest nas dużo. Coraz więcej. Zamieszkujemy miasta, funkcjonujemy przy ruchliwych skrzyżowaniach, często na ulicy. Albo przechodzimy tylko chodnikiem , przecinamy szlaki komunikacyjne mijając ściany zapisane hasłami, stragany pełne niepotrzebnych rzeczy, mijamy ludzi, których nigdy nie poznamy.
Otaczająca rzeczywistość – klomby, dachy, blachy, panowie w mundurach, mury, plastikowe torebki – to rzeczy, które zaprzątają myśli, zapisane zostają w pamięci, zostają gdzieś w nas na zawsze. Jest tu miejsce zarówno dla spraw łagodnych czy pożądanych jak i brzydkich czy niejasnych.
Miasto tylko przez przypadek jest takie jakie jest i równie dobrze mógłby to być tylko fantastyczny sen.
Na jego terenie łączą się światy – działania i myśli przenikają się tworząc nowe warstwy znaczeń, sieci zależności, pokłady energii i góry śmieci.
W natłoku rzeczy, informacji, dźwięków, kolorów i mas powietrza próbujemy wrócić do siebie.
Klaudia Ka

19-09-2011
26-10-2011

Klaudia Ka Kudelska

Teren zabudowany

19-09-2011
26-10-2011

Klaudia Ka Kudelska

Teren zabudowany

code: estinet.pl