• O wystawie
  • Galeria
  • Wernisaż
18-04-2019
25-05-2019

Ola Kaczyńska

W miejscu bez miejsca

 

„W miejscu bez miejsca”

 „Barwa światła, zlepek słów, sen, piosenka, zapach, pojawiają się jakby znikąd, w najmniej spodziewanych momentach. Wyłowione z pustki, na pozór pozbawione znaczenia molekuły życia, generują uczucia o różnych barwach, plamach i kreskach. Łączą światy – ten z odchłani pamięci  o którym zapomniałam zapomnieć i ten dziejący się tu i teraz. Gdzieś w miejscu bez miejsca, gdzie czas przestaje wyznaczać  bieg, zderzają się rzeczywistości pozornie niekompatybilne. Czasem smutne, budzące napięcie, innym razem radosne, ale zawsze moje.

 Cykl prac graficznych/ilustracji miał być rodzajem osobistego graficznego pamiętnika. Mogłam uwolnić głowę i zanurzyć się w świat luźnych skojarzeń, plam, barw i kresek. Znacząc w ten sposób kartkę papieru, często wydawało mi się, że doznaję pewnego rodzaju emocjonalnej przemiany i ten subtelny proces niezmiernie mi się podobał, chciałam go powtarzać niczym medytację. Tak powstała seria prac, do których zaczyn stanowiły zmagazynowane w emocjonalnej sferze, często przypadkowe skojarzenia, strzępki zasłyszanych słów, sny, okruchy wspomnień, zapamiętane fragmenty książek, wierszy, zdarzeń, grymasy twarzy. Małe, dryfujące w czasie odpryski z życia, przepuszczone przez pryzmat wyobraźni, przy pomocy tuszu cyfrowego bądź chińskiego, ołówka i kredek zyskały formę graficzną.”

Ola Kaczyńska ur. w 1979 r., ukończyła grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, w pracowni sitodruku prof. Grzegorza Mazurka.  Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką cyfrową, ilustracją. Szkicownik – tusz, ołówek, kredki – jest dla niej często punktem wyjścia do grafiki cyfrowej. Inspiracji szuka w człowieku, literaturze, muzyce. Do swych obrazów, często zaprasza kobiety, dziewczynki przedstawione na granicy dziewczęcej fantazji, czasem w nawiązaniu do natury, która stanowi dla niej niezwykle silną inspirację. Wielbicielka długich spacerów, opowieści z dreszczykiem, kotów i dobrej kawy. Mieszka i tworzy w Lublinie.

18-04-2019
25-05-2019

Ola Kaczyńska

W miejscu bez miejsca

w przygotowaniu
18-04-2019
25-05-2019

Ola Kaczyńska

W miejscu bez miejsca

code: estinet.pl